Aká bude Európa 2017

V stredu 18. januára 2017 sa v Informačnom centre Europe Direct Senica konalo oceňovanie najlepších prác z výtvarnej súťaže Aká bude Európa 2017. Desiaty ročník vernisáže otvorila svojim hudobným programom Natália Dujková zo ZUŠ Senica. 
Zámerom výtvarnej súťaže je každoročne vybrať spomedzi všetkých výtvarných dielok tri najlepšie, ktoré sú súčasne i vzorom pre vreckový kalendárik Informačného centra Europe Direct. Ako uviedol hlavný porotca, riaditeľ Záhorskej galérie J. Mudrocha a zároveň výtvarník Štefan Zajíček, deti sú veľmi talentované a vybrať tie najlepšie práce nebolo vôbec jednoduché. Každé jedno výtvarné dielo bolo výnimočné a malo v sebe čosi na zamyslenie. Ich posolstvo bolo však jednoznačné – vyjadrovalo jasnú budúcnosť pre Európu, plnú farieb, usmiatych a šťastných tvárí, spokojnú a súdržnú rodinu. Deti si taktiež prajú Európu plnú kvetín, rôznych druhov zvierat, čistú a krásnu prírodu. 
Spolu sa do súťaže zapojilo 28 základných a materských škôl z celého Slovenska, pričom víťazov bolo treba vybrať z takmer 300 výtvarných prác. Pozvanie na vernisáž prijal aj zástupca primátora mesta Senica Ján Hurban, ktorého potešilo, že sa do súťaže zapojilo veľmi veľa detí, dokonca aj mimo nášho kraja. Najvzdialenejšou školou, ktorá sa do súťaže zapojila bola východoslovenská Spojená škola internátna Ždaňa. Pre všetkých, ktorí sa vernisáže nemohli zúčastniť, bude výstava otvorená až do 31. marca 2017 v Informačnom centre Europe Direct Senica na druhom podlaží MsÚ Senica. 

Výsledková listina