Mladý Európan 2022

Vo štvrtok 21. apríla sa v kultúrnom dome v Senici konalo regionálne kolo súťaže Mladý Európan. 😊
Nosnou témou súťaže boli všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ. Záštitu nad súťažou v roku 2022 prevzal podpredseda Európskej komisie pán Maroš Šefčovič. Partnerom celej súťaže je Úrad vlády SR.
Hlavnými oblasťami súťaže pre tento rok boli napríklad Európsky rok mládeže a programy EÚ pre mladých ľudí, priority Európskej komisie pod vedením Ursuly von der Leyen, najmä Európska zelená dohoda. 🌳🌍
Podmienkou účasti tímu na regionálnom kole súťaže bolo tiež odovzdanie stručného projektu o krajine aktuálne predsedajúcej Rade Európskej únie, teda o Francúzsku, alebo o Česku, krajine ktorá bude predsedníckou krajinou v druhej polovici roka 2022.
Súťažne tímy si zmerali svoje vedomosti v troch kolách. Prvé kolo tvoril vedomostný test, druhé kolo tvorila jazyková tajnička a posledné kolo do ktorého postúpili tri najlepšie družstvá tvoril obrázkový test osobností, dominánt a symbolov.
Medzi tri postupujúce tímy sa prebojovali školy Obchodná akadémia Trnava, Gymnázium Pierra de Coubertina Piešťany a Gymnázium Jána Hollého Trnava. Nakoniec sa celkovým víťazom súťaže stalo Gymnázium Jána Hollého Trnava, ktoré taktiež postupuje do národného kola súťaže Mladý Európan. 👏😊
Gratulujeme všetkým tímom, ktoré sa regionálneho kola zúčastnili za ich výborné výsledky a tiež ďakujeme pedagógom, ktorí tímy každý rok veľmi dobre pripravujú.