Súťaž o najlepšiu esej Back from abroad

Študuješ alebo pracuješ v zahraničí, no nie je ti ľahostajná situácia na Slovenku? Študoval si v zahraničí a zažil si niečo, čo by si chcel vidieť aj doma? Chceš premeniť svoju zahraničnú skúsenosť na niečo viac ako len pekné spomienky a popri tom si privyrobiť a zviditeľniť sa?

Ak áno, potom čítaj ďalej!


Organizácia FG Europe, pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a s podporou Nadácie ESET prináša súťaž o najlepšiu esej pre mladých ľudí, ktorí vycestovali do zahraničia a ktorí chcú priniesť svoje skúsenosti, nápady a know how domov a zlepšiť nimi Slovensko.

Cestovanie je skvelé. Zahraničie je vzrušujúce. Každý mladý človek dnes túži vycestovať, zažiť nové veci, nazbierať nové poznatky a zážitky.  A čo tak premeniť tvoje zahraničné skúsenosti na niečo, čo môže pomôcť tvojej rodnej vlasti? Inšpiruj sa tým, čo niekde inde už funguje, prines to na Slovensko a posuň ho vpred. A popri tom môžeš vyhrať skvelé finančné a iné ceny.

„Ak to funguje inde, prečo to neskúsime aj u nás?“


KTO SA MÔŽE ZAPOJIŤ?

Do súťaže Back from Abroad sa môžeš zapojiť, ak spĺňaš aspoň jednu z podmienok:

> si slovenský študent slovenskej vysokej školy a zúčastnil si sa mobility programu ERASMUS+,
> si slovenský študent slovenskej vysokej školy a v čase konania súťaže (zimný semester akademického roka 2017/2018) sa zúčasťňuješ mobility programu ERASMUS+ na zahraničnej vysokej škole,
> si slovenský študent a v čase konania súťaže (zimný semester akademického roka 2017/2018) riadne študuješ v dennej či externej forme na zahraničnej vysokej škole,
> si mladý pracujúci so štátnym občianstvom SR, vo veku do 28 rokov a pracuješ alebo podnikáš v zahraničí.

 

Článok uverejnil a jeho pokračovanie nájdete na portály futuregenerationeurope.eu/bfa/